Krajinami proti času

konference, Pro veřejnost i odborníky
26. 1. 2022
Velká geologická posluchárna Přírodovědecké fakulty UK, Albertov 6, Praha 2

18. historickogeografickou konferenci pořádá Výzkumné centrum historické geografie spolu s Komisí pro historickou geografii a Sekcí historické geografie a enviromentálních dějin ČGS.

Krajina má svoji vlastní dynamiku, v horizontu desítek až stovek let v ní probíhají změny způsobené jak přírodními procesy, tak lidskou činností. Podoba krajin v různých časových horizontech je do určité míry zachována díky větším či drobnějším stopám i rozsáhlejším vrstvám, které mohou odborníci různými metodami poodhalit a rekonstruovat. Součástí vývoje krajin však mohou být i zcela zásadní proměny, v jejichž důsledku se pro mnohé z velké části či zcela ztrácí původní charakter krajiny. Krajina tak může ztratit svoji identitu, svoji „paměť“. Změny, které se dotkly rozsáhlých území v různých historických obdobích, vždy vedly k významným změnám životního prostředí a výrazně se zapsaly do paměti krajiny i společnosti. Zpravidla také byly následovány fází reflexe, připomínání a diskuse příčin a důsledků proběhlých krajinných změn.

Termíny pro přihlášení: 31. 10. 2021 pro příspěvky; 9. 1. 2021 pro postery

Registrace účastníků (pasivních i aktivních):
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6rEjv8dh-z3v7XwGvla_iPlwezfLXkctjAbuL1Lxt5fGGhQ/viewform

Pozvánka

Všechny události
konference, Pro veřejnost i odborníky
26. 1. 2022
Velká geologická posluchárna Přírodovědecké fakulty UK, Albertov 6, Praha 2

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací