GUILLAUME DE MACHAUT, klerik, almužník, notář, sekretář, skladatel a básník na dvoře Jana Lucemburského

přednáška, Pro veřejnost i odborníky
2. 12. 2021 , 10:30
virtuálně prostřednictvím platformy Zoom

Výzkumné centrum Dvory a rezidence ve středověku si Vás dovoluje pozvat na veřejnou přednášku GUILLAUME DE MACHAUT, klerik, almužník, notář, sekretář, skladatel a básník na dvoře Jana Lucemburského, kterou dne 2. 12. 2021 od 10:30 hodin pronese kolegyně Mgr. Jana Fantysová-Matějková, Ph.D. z Masarykova ústavu a Archivu AV ČR, v. v. i.

Guillaume de Machaut, významný francouzský skladatel a básník 14. století, započal svoji dvorskou i uměleckou kariéru na dvoře Jana Lucemburského, kde setrval až do královy smrti v roce 1346. Tématem přednášky bude analýza pramenů, které máme k dispozici ohledně působení na Janově dvoře. Souvisle s tím bude představena také problematika interpretace Machautových literárních děl z tohoto období, jež se nacházejí v nejstarším rukopisu s Machautovým dílem BN, ms. fr. 1586. 

Pozvánka

Po přednášce bude následovat od 12:00 hodin uzavřené zasedání Vědecké komise a spolupracovníků Výzkumného centra DaR.

Přednáška i zasedání se uskuteční prostřednictvím platformy Zoom

Pro odkazy na Zoom link kontaktujte:
sekretariat@hiu.cas.cz nebo zaruba@hiu.cas.cz

Všechny události
přednáška, Pro veřejnost i odborníky
2. 12. 2021 , 10:30
virtuálně prostřednictvím platformy Zoom

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací