Výběrové řízení - výzkumný pracovník / výzkumná pracovnice

výběrové řízení
3. 6. 2024 – 14. 6. 2024

Ředitel Historického ústavu AV ČR, v. v. i., vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

výzkumný pracovník/výzkumná pracovnice (úvazek 1,0; eventuálně zkrácený dle dohody)

Náplň práce: výzkum v oblasti moderních transnacionálních a intelektuálních dějin; prezentace výzkumu na konferencích; excelentní publikační činnost; zapojení do kolektivních projektů

Kvalifikační požadavky:

VŠ vzdělání z oboru historie, popř. příbuzného oboru, Ph.D. či jeho ekvivalent; zaměření na moderní transnacionální a intelektuální dějiny; zkušenost s komparativním historickým výzkumem; mezinárodní publikační činnost; znalost angličtiny nutná (alespoň na úrovni C1, mluvená i psaná); znalost dalších východoevropských jazyků výhodou; absolvované studijní/výzkumné pobyty v zahraničí vítané.

Nabízíme:      

  • práci na úvazek 1,0; eventuálně zkrácený dle dohody;
  • smlouvu na dobu určitou;
  • mzdové ohodnocení ve výši 31.000–54.000 Kč hrubého/měsíčně;
  • práci v prestižní vědecké instituci;
  • podporu diverzity pracovních týmů a inkluzivní prostředí;
  • zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené; sick days; příspěvek na stravování; možnost jazykového a dalšího vzdělávání; možnost home office);
  • nástup 1. 7. 2024

Uchazeč/uchazečka zašle motivační dopis, strukturované CV, bibliografii a kopii dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání nejpozději do 14. 6. 2024 elektronicky na adresu: zatopkova@hiu.cas.cz.

Historický ústav AV ČR si vyhrazuje právo výběrové řízení v jakékoli jeho fázi zrušit.

Zasláním přihlášky udělujete HÚ souhlas se zpracováním a uchováním Vašich osobních údajů za účelem ucházení se o pracovní pozici v HÚ v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů 2016/679 (GDPR). Udělení souhlasu je možné kdykoli odvolat.

Všechny události
výběrové řízení
3. 6. 2024 – 14. 6. 2024