Historický ústav akademie věd České republiky, v. v. i.

Geografický rejstřík

Babice, poloha Hřebínek (o. Praha-východ): TUREK 1973.

Bělá, ZSO u Kladek (o. Prostějov): PIŠTĚLÁK 1986.

Bozeňsko, historický region (o. Příbram): DRAGOUN 1978.

Brníky, ZSO u Zlatník (o. Praha-západ): ŽEMLIČKA 1970.

Brůdek – viz Příkopy!

Břeclav (okres): UNGER 1983.

Crkaň, ZSO u Přelouče (o. Pardubice): Z. BIČÍK 1970.

Čelákovice (o. Praha-východ): KAŠPAR 1997.

Černošice, poloha Slánka (o. Praha-západ): HUML 1983.

Česká Lípa, okres: PANÁČEK – GABRIEL 1983, Z. BOHÁČ 1986, GABRIEL -PANÁČEK 1986.

České středohoří, region: ŽEMLIČKA 1978.

Českomoravská vrchovina, region: URBAN 1979.

Dašovice, ZSO u Štěměch (o. Třebíč): NAVRÁTIL 1983.

Dobříš, panství (1598): BEZDĚKA 1972.

Domažlicko: ROUBÍK 1972.

Drahanská vrchovina, region: HONL 1973, ČERNÝ 1973, ČERNÝ 1980, ČERNÝ 1982, ČERNÝ 1983, ČERNÝ 1984, ČERNÝ 1986, KOŠINA 1986, ČERNÝ 1986a, ČERNÝ 1988.

Dříň – viz Dubí!

Dubí-Dříň (o. Kladno): TUREK 1973.

Dušejov (o. Jihlava): P. R. POKORNÝ 1986.

Fláje, zaniklá ves (o. Most): Jiří KURKA 1974.

Hájek (o. Kladno): DVOŘÁK 1973.

Holešovsko (o. Kroměříž): KOŠINA 1986.

Hradec Králové: BĚLINA 1983.

Hřibov, ZSO či dvůr u Zvole (o. Praha-západ): ŽEMLIČKA 1970.

Hukvaldy, panství (o. Frýdek-Místek): TABÁŠEK 1986.

Ivančice, region (o. Brno-venkov): MUCHA 1997,.

Jičín, okres: JELEČEK 1972.

Jihlava, okres: NAVRÁTIL 1986, NAVRÁTIL 1986a.

Kanina (o. Mělník): TUREK 1978.

Karlík (o. Praha-západ): SMETÁNKA 1973.

Kladky, trať Roudná (o. Prostějov): PIŠTĚLÁK 1986.

Kladruby, klášter (o. Tachov): KUBŮ 1979.

Klatovy, okres: VĚTROVEC 1975, ROŽMBERSKÝ 1986.

Kopisty, zaniklá ves (o. Most): Jiří KURKA 1974.

Kopitz (předm. Pirny, SRN): Jiří KURKA 1974.

Kosmonosy, panství (o. Mladá Boleslav): BREJNÍK 1997.

Kostelec n. Č. L., region (o. Kolín, Praha-východ): KLÁPŠTĚ 1973.

Krušné hory, region: VÁVRA 1982.

Kyšperk – viz Letohrad!

Labe, řeka: Z. BOHÁČ 1985.

Lepějovice, ZSO u Valů (o. Pardubice): Z. BIČÍK 1972.

Letohrad, panství 1728–38 (o. Ústí n. Orlicí): CIBULKOVÁ-SEKOTOVÁ 1972.

Litoměřicko: ŽEMLIČKA 1978.

Litomyšlsko: VÁVRA 1971.

Louny (+ Lounsko): VANIŠ 1980, VANIŠ 1982, VANIŠ 1983.

Lužice, historický region (SRN): Z. BOHÁČ 1969a, Z. BOHÁČ 1971, Z. BOHÁČ 1972d.

Mělnicko: LUKAS 1978.

Miletín a okolí (o. Jičín): ŽEMLIČKA 1983.

Moldava (o. Most): Jiří KURKA 1974.

Morava, východní: HOSÁK 1969.

Nadějkov, panství (o. Tábor): HUML 1983.

Nové Sedlo n. Bílinou, zaniklá ves (o. Most): HEJNA 1983.

Novobystřicko (o. Jindřichův Hradec): JIRÁSKO 1978.

Orlické hory, region: NESEJT 1999, MUSIL 1999.

Osek, klášterství (o. Teplice): CHARVÁTOVÁ 1979, Jiří KURKA 1974.

Otava, řeka: ZÁLOHA 1985.

Plasy, klášter (o. Plzeň-sever): ČECHURA 1979.

Plzeňský kraj (1379): HOJDA-PEŠEK 1979.

Podbrdsko, region: Z. BOHÁČ 1969, Z. BOHÁČ 1972c, Z. BOHÁČ 1988.

Podkrkonoší, region: ŠMILAUER 1970.

Podunají střední, region (Slovensko): CHRASTINA 1999.

Pojizeří, region: ŠMILAUER 1970.

Polabí střední, region: Z. BOHÁČ 1972b.

Poohří, region: MUNZAR-PAŘEZ 1997.

Povltaví střední, region: Z. BOHÁČ 1969, Z. BOHÁČ 1972c, Z. BOHÁČ 1978a.

Praha: BROŽOVÁ 1997, BALATKA-SLÁDEK 1976, Z. BOHÁČ 1976, VOTRUBEC 1976, HRŮZA 1976, BROFT 1976, VANIŠ 1976, ZENGER 1976, J. V. HORÁK 1976, OLIVOVÁ-NEZBEDOVÁ 1976, MACHANOVÁ 1976, Jiří MÁLEK 1976, KOPAČKA 1976, SMRČEK 1976, DUDEK 1976, KÁDNER 1976, BUDINKA 1976, BLAHŮŠEK-CÍSAŘ 1976, STEHLÍKOVÁ 1976, PODZIMEK 1976, PŘIBYL 1976, STUCHLÍK 1976, RAAB 1976, FILLA 1976, POLÍVKOVÁ 1976, ROZSÍVALOVÁ 1976, K. HORÁK 1976, HŮRSKÝ 1976, KALINA 1978, SEMOTANOVÁ 1988, SEMOTANOVÁ 1995a, MUNZAR 1995.

Praha-Hrad: Z. BOHÁČ 1972a.

Praha-Chodov: HUML 1976.

Praha-Podolí: Jos. KURKA 1976.

Prachaticko: P. BOHÁČ 1983.

Prostějovsko, region: ŠROT 1986.

Příkopy, hradiště u Kdyně (o. Domažlice): TUREK 1983.

Rajhrad (o. Brno-venkov): SKUTIL 1983.

Roma, ZSO u Kladek (o. Prostějov): PIŠTĚLÁK 1986.

Roudnice n. Labem (o. Litoměřice): KASTNER 1986.

Slánsko, region: LUKAS 1978.

Srbská Kamenice (o. Děčín): Jiří KURKA 1974.

Stará Boleslav (o. Praha-východ): DVOŘÁK 1973.

Sušicko, region: MARTÍNEK 1999.

Šluknovsko (o. Děčín): KLOS 1995.

Šumava, region: HONL 1972.

Telč, panství (o. Jihlava): MELMUKOVÁ-ŠAŠECÍ 1971.

Teplá, klášterství (o. Karlovy Vary a Tachov): CHARVÁTOVÁ 1995.

Třešťsko (o. Jihlava): NAVRÁTIL 1986, NAVRÁTIL 1986a.

Týn n. Vltavou: viz Vltavotýnsko!

Ústí n. Labem: RYNEŠ 1999.

Vidim, ZSO u Dolních Břežan (o. Praha-západ): ŽEMLIČKA 1970.

Vítkův Kámen, panství 1515 (o. Český Krumlov): ŠIMŮNEK 1999.

Vitorazsko, historický region (Rak.): TRÁVNÍČEK 1973, JIRÁSKO 1978.

Vízmburk, hrad a panství (o. Trutnov): HEJNA 1973.

Vlksice, panství (o. Tábor): HUML 1983.

Vltava, řeka: HONL 1973a, PODZIMEK 1976.

Vltavotýnsko, region (o. České Budějovice a Tábor): HUML 1995.

Vraclav (o. Ústí n. Orlicí): HRDLIČKA 1973.

Waldviertel, hist. region (Rakousko): JIRÁSKO 1978.

Zabrušany (o. Teplice): SLÁMA 1973.

Zdemily, ZSO (o. Domažlice): TUREK 1983.

Železné hory, region: SOMMER 1997.

Žitavsko, historický region (SRN): VÁVRA 1974, KLOS 1995.