EN CZ

„Nekřesej do kaše, křesej do troudu...“ 200 let od narození Karla Havlíčka (1821–1856)

31. října si připomeneme 200. výročí narození Karla Havlíčka (Borovského) a zároveň 29. července letošního roku uplynulo 165 let od jeho smrti. Pojďme tak věnovat celý měsíc říjen 2021 tomuto významnému českému novináři, spisovateli i politikovi.

Po celý měsíc říjen bude každý den na sociálních sítích a webu Historického ústavu AV ČR zveřejňována připomínka významného spisovatele a zakladatele moderní české žurnalistiky Karla Havlíčka. Cílem seriálu je připomenout nejen Havlíčkův život a dílo, ale zejména poukázat na stálou aktuálnost jeho myšlenek.

1. října 2021 bude mít v 17:00 hod. na YouTube kanálu Historického ústavu premiéru přednáška Proč se vracet ke Karlu Havlíčkovi

2.–31. října 2021 můžete strávit každý den s jedním citátem z díla Karla Havlíčka a následným krátkým komentářem v rámci seriálu Nekřesej do kaše, křesej do troudu...

Seriál i přednášku připravila doc. PhDr. Magdalena Pokorná, CSc.

Akce je určena pro širokou veřejnosti i jako podpora pro učitele dějepisu a dalších společenskovědních předmětů. Jednotlivé citáty jsou připraveny ke stažení ve standardním tiskovém formátu.

ÚVODNÍ PANEL

Publikováno
24. 9. 2021

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací